ଆଜି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବେ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଆଜି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ। ସେ ତାଙ୍କ ଦଳ ପଞ୍ଜାବ ଲୋକ କଂଗ୍ରେସକୁ ବିଜେପି ସହିତ ମିଶ୍ରଣ କରିବେ। କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ସହ ପୁଅ ରଣ ଇନ୍ଦର ସିଂ, ଝିଅ ଜୟ ଇନ୍ଦର କୌର, ମୁଖସର କରଣ କୌରର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ଭଦୈରର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନିର୍ମଲ ସିଂ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଅନେକ ସହକର୍ମୀ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ଵ ପାଇ ପାରନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ ବିଜେପି ପଞ୍ଜାବରେ ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ପଞ୍ଜାବ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ କ୍ୟାପଟେନ ଅଶ୍ୱାନୀ ଶର୍ମାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେଥିପାଇଁ ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯାଇପାରେ।

ଗତ ବର୍ଷ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଥିଲେ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ସିଏମ ପଦରୁ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ନିଜର ଏକ ଦଳ ‘ପଞ୍ଜାବ ଲୋକ କଂଗ୍ରେସ’ (ପିଏଲସି) ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ବିଜେପି ସହ ମିଳିତ ଭାବେ ଫେବୃଆରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ପଟିଆଲା ଆସନକୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିପାରିନଥିଲେ।

କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ସହ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ କ୍ୟାପଟେନ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ବିଜେପି ସହିତ ମିଶ୍ରଣ କରିବେ ବୋଲି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ସେହି ସମୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏଗୁଡ଼ିକ କେବଳ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଜ୍ଝ ଏହା ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ କ୍ୟାପଟେନ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମର ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ଏବଂ ଦେଶ ଆମ ଦୁହିଁଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ରହିଆସିଛି ଏବଂ ରହିବ।

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.