ଖଡଗେ ରାବଣ କହିବା ପରେ ମୋଦୀ ଦେଲେ ଜବାବ – Odisha Sambad


ଅହମଦାବାଦ: ଗୁଜରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଗୁଜରାଟର କାଲୋଲରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ରାଲି କରି ସମ୍ବୋଧନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ ଭାରତ ଏଭଳି ବିପ୍ଳବ ଆଣିବ ବୋଲି କେହି ଭାବି ନଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ୨୦୧୪ରେ ଗୁଜରାଟବାସୀ ଦିଲ୍ଲୀ ପଠାଇଥିଲ, ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ତିଆରି ପାଇଁ ଦୁଇଟି କାରଖାନା ଥିଲା, ଆଜି ସେଠାରେ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଅଛି।

ପୂର୍ବର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ମୋଦୀ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଣି ଥରେ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ରାଜ୍ୟରେ ଫୁଟିବା ଉଚିତ୍। ଏଥିସହ ଗୁଜରାଟର ଅସ୍ମିତା କାର୍ଡ ଖେଳି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପଦକୁ ଅପମାନିତ କରିବାକୁ କିଏ ଅଧିକ ଅପବ୍ୟବହାର କରିପାରିବ ସେନେଇ କଂଗ୍ରେସରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି। ରାବଣ ଏବଂ ହିଟଲରଙ୍କ ବିଷୟରେ ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖଡଗେଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି। ସେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଯାହା କହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ସେ କେବଳ ତାହା କହିବେ। କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଜାଣେ ନାହିଁ ଯେ ଏହା ହେଉଛି ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗୁଜୁରାଟ। ଯଦି ସେମାନେ ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ କେବେବି ଏହି ସ୍ତରକୁ ଆସି ନଥାନ୍ତେ। ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପରିବାରକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ କିଛି କରିପାରିବେ ଏବଂ ସେହି ପରିବାର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁକିଛି, କିନ୍ତୁ ଗଣତନ୍ତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ନୁହେଁ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାବଣ ସହିତ ତୁଳନା କରିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେବାବେଳେ ‘ଔକାତ’ ଶବ୍ଦ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଆଜି କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।



Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.