ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ତ୍ରୁଟି – Odia News

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଶନିବାର ନୋଏଡା ଏକ୍ସପୋ ମାର୍ଟରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜଗଦୀପ ଧନଖରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ପୋଲିସର ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ତ୍ରୁଟି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାର ଡିସିପି ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଦୁଇଜଣ ଷ୍ଟେସନ ଇନ-ଚାର୍ଜ, ଆଇଟି ସେଲ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ଜଣେ ମହିଳା ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ୧୫ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।

ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପୋ ମାର୍ଟ ସେଣ୍ଟରରେ ଚାଲିଥିବା ଇଣ୍ଡିଆ ୱାଟର ସପ୍ତାହ ଶନିବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏହି ସମାରୋହରେ ଭାରତର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା କଠୋର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ, ଏକ୍ସପୋ ଭିତରେ ଏବଂ ବାହାରେ ପୋଲିସର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା।

ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାର ଡିସିପି ଅଭିଷେକ ଭର୍ମା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଦୁଇ ଷ୍ଟେସନ ଇନ୍-ଚାର୍ଜ, ଜଣେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ଆଇଟି ସେଲରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ଜଣେ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ମହିଳା ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ୬ ଜଣ ହେଡ କନଷ୍ଟେବଳ, ଚାରି ଜଣ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ, ସମସ୍ତଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ।

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.