ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ଗୁଜୁରାଟର ବାଲସାଦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ପରେ ଏହା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ ହେବ। ଏହା ପରେ ସେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭବନଗରରେ ଏକ ଜନ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବେ ଜ୍ଝ ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ୟାଗ୍ରେଶ ଡାଭେଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଲସାଦ ଜିଲ୍ଲାର ନାନା ପୋଖରୀରେ ଏକ ରାଲିରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ସେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭବନଗରରେ ଏକ ଜନ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବେ। ଡିସେମ୍ବର ୧ ଏବଂ ୫ ରେ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହି ଗଣନା ଡିସେମ୍ବର ୮ ରେ ହେବ।ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ବ୍ୟତୀତ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରୁ କଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏହାର ସିଏମ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆପ୍ ଇସୁଦାନ ଗଡଭୀଙ୍କୁ ଏହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁଖ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ଜ୍ଝ ସେବେଠାରୁ ପାର୍ଟିରେ ଏକ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ ହୋଇଛି। ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଇନ୍ଦ୍ରାନିଲ ରାଜଗୁରୁ ଦଳର ସଦସ୍ୟତାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.