ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ଉତ୍ତର କେତେବେଳେ ହଁ, କେତେବେଳେ ନା

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଦାନୀ-ହିଣ୍ଡେନନବର୍ଗ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜେପିସି ତଦନ୍ତର ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିବା କହିଥିଲେ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର। ଏବେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱର ନରମ କରିଛନ୍ତି। ଏବିପି ନେଟୱାର୍କର ମରାଠୀ ଚ୍ୟାନେଲ କୁ ସେ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବିରୋଧୀ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀ ଅଂଶୀଦାରମାନେ ଜେପିସି ତଦନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବ ନାହିଁ। ଶରଦ ପାୱାର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆଦାନୀ ଦ୍ବାରା ପରିଚାଲିତ ଏନଡିଟିଭିକୁ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପର ଉପରେ ହିଣ୍ଡେନନବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଜେପିସିର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ବରଂ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ କମିଟିକୁ ସେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ପାୱାର ଏବେ ଏବିପିର ମରାଠୀ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମର ସହଯୋଗୀ ଭାଗିଦାରୀଙ୍କ ମତ ମୋର ଭିନ୍ନ ଅଟେ। ଆମକୁ ମିଳିତ ଭାବରେ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ମୋର ମତକୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ରଖିଛି, ଯଦି ମୋର ସହକର୍ମୀମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଜେପିସି ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ, ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବେ ନାହିଁ।ପାୱାରଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କଂଗ୍ରେସ ଆପତ୍ତି କରିଛି। ଦଳ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଥିଲା ଯେ ଏହା ପାୱାରଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବୃତ୍ତି ହୋଇପାରେ। ଦଳ ଜେପିସି ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛି। ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି କହିଛି। ଜେପିସି ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କ ସହ ୧୯ଟି ବିରୋଧୀ ଦଳ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

 

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.