ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଲକ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ମୁମ୍ବାଇ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଲକ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏହି ପୁରସ୍କାର ଅଗଷ୍ଟ ୨ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନେତୃତ୍ୱ ତଥା ନାଗରିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମର ଆତ୍ମା ​​ଜାଗ୍ରତ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ ବୋଲି ଆୟୋଜକମାନେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ସଫଳତା ଉପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସିନ୍ଦେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟରେ ଦେଶର ଲୋକପ୍ରିୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଲକ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ପୁରସ୍କାର ତାଙ୍କୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧ରେ ଦିଆଯିବ। ଏହି ଅବସରରେ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛା।ଟ୍ରଷ୍ଟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦୀପକ ତିଲକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତିଲକ ସ୍ମାରକ ମଣ୍ଡିର ଟ୍ରଷ୍ଟ (ହିନ୍ଦ ସ୍ୱରାଜ ସଂଗଠନ) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଲକର 103 ତମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଅଗଷ୍ଟ 1 ରେ ଲୋକମାନ୍ୟ ତିଲକ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରିବେ। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ବିକାଶ ହୋଇଛି। ବିବୃତ୍ତିରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୋଦୀ ନାଗରିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶପ୍ରେମର ଆତ୍ମାକୁ ଜାଗ୍ରତ କରି ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱ ମାନଚିତ୍ରରେ ସ୍ଥାନିତ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ପ୍ରୟାସକୁ ଚିହ୍ନି ଏବଂ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆଲୋକିତ କରି ତିଲକ ସ୍ମାରକ ମଣ୍ଡିର ଟ୍ରଷ୍ଟର ଟ୍ରଷ୍ଟିମାନେ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ଆୟୋଜକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ଦୀପକ ତିଲକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳ ରମେଶ ବୈଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍, ଅଜିତ ପାୱାର ଅଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ସୁଶୀଲ କୁମାର ସିନ୍ଦେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରଷ୍ଟି ଭାବରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏହି ପୁରସ୍କାର ପୂର୍ବରୁ ହିନ୍ଦ ସ୍ୱରାଜ ସଂଗଠନ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଭାପତି ଦୀପକ ତିଲକ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଦୀପକ ତିଲକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟପାଳ ରମେଶ ବାଇସ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍, ଅଜିତ ପାୱାର ଅଛନ୍ତି। ଏହି ପୁରସ୍କାର ପୂର୍ବରୁ ହିନ୍ଦ ସ୍ୱରାଜ ସଂଗଠନ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା। ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଭାପତି ଦୀପକ ତିଲକ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ।

 

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.