ସିଡିରୁ ଖସି ପଡି ଋଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅସୁସ୍ଥ !

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ମସ୍କୋ: ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ଅସୁସ୍ଥ । ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଦାବି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଘରେ ଥିବା ସିଡିରୁ ଖସି ପଡ଼ି ତଳେ ପଡ଼ିଯିବାରୁ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ମେରୁଦଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ସେ ପାଞ୍ଚଟି ପାହାଚ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏହାପରେ ଖସି ପଡିଥିଲେ। ସେ ପଛକୁ ଖସିପଡିଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ମେରୁଦଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଆଘାତ ପାଇଥିଲେ। ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟ କହିଛି ଯେ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ତାଙ୍କ ମସ୍କୋ ବାସଭବନରେ ଖସି ପଡିଥିଲେ।

ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସେ ତଳେ ପଡ଼ିଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଦୈଡ଼ି ଆସି ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ। ଖସିପଡିବା ପରେ ପୁଟିନ ମଧ୍ୟ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପୁଟିନ କ୍ୟାନସରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ । ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ପେଟ ଏବଂ ଅନ୍ତନଳୀ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ବ୍ରିଟେନ ମିଡିଆର ରିପୋର୍ଟ କହିଛି ଯେ ଗତ ମାସରେ କ୍ୟୁବାର ପ୍ରତିପକ୍ଷ ମିଗୁଏଲ ଡିଆଜ-କାନେଲଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ସମୟରେ ପୁଟିନ ହାତ ହଲାଉଥିଲେ । ବ୍ରିଟେନ ଭିତ୍ତିକ ଆଉଟଲେଟ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଋଷର ନେତା ତାଙ୍କ ଗୋଡକୁ ଠିକ ଭାବରେ ଚଳ ପ୍ରଚଳ କରି ପାରୁନଥିଲେ।

ପୁଟିନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବା ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବ୍ରିଟେନର ପୂର୍ବତନ ଗୁପ୍ତଚର କହିଛନ୍ତି ଯେ ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ପୁଟିନ ବହୁତ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ରୁଷୀୟ ନେତାଙ୍କ ନିକଟତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ “ପୁଟିନ ରକ୍ତ କର୍କଟରେ ପୀଡ଼ିତ। ଯଦିଓ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଯେ ପୁଟିନଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ତା’ପରେ ୨୦୧୪ ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର ଆମେରିକାର ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ଉପହାସ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ନେତା କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି ।

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.