ଇଡି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଉପରେ ବିରୋଧୀ ଖୁସି ହେବା ଅର୍ଥ ଭ୍ରମରେ ଅଛନ୍ତି -ଅମିତ ଶାହ

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଖୁସି ପ୍ରକଟ କରିଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ। ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଥିବାରୁ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହା କହିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସର ବିବୃତ୍ତି ପରେ ଅମିତ ଶାହା ଏହି ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇଡି ମୁଖ୍ୟ ସଞ୍ଜୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ତୃତୀୟ ଥର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ବେଆଇନ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଏହା ସରକାରଙ୍କ ମୁହଁରେ ଚାପୁଡ଼ା ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ କହିଛି। କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେ.ସି ଭେନୁଗୋପାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରିବା ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ତୃତୀୟ ସେବା ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ବେଆଇନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୩୧ ଜୁଲାଇକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି।

ଅମିତ ଶାହା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ତଥା ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଇଡିର କ୍ଷମତା ସମାନ ରହିବ। ସଂସଦରେ ସଠିକ୍ ଭାବେ ପାରିତ ହୋଇଥିବା ସିଭିସି ଆକ୍ଟରେ ସଂଶୋଧନକୁ ସମର୍ଥନ କରାଯାଇଛି। ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି – ଇଡି ହେଉଛି ଏପରି ଏକ ସଂଗଠନ ଯାହା ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଉପରେ ଥାଏ। ଯେପରିକି ବୈଦେଶିକ ମୁଦ୍ରା ଆଇନ ଏବଂ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ଭଳି ନିୟମର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅନୁସନ୍ଧାନ। କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କିଏ .. ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ଏହାର କାରଣ ଯିଏ ଏହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ, ବିକାଶ ବିରୋଧୀ ମାନସିକତା ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବ

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.