ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଚାରିଲେ ‘ସାବିତ୍ରୀ ବାଇ ଫୁଲେ ଯୋଜନା’ର ଲାଭ ପାଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ; ଛାତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ଦେଲେ ନା

ଓଡ଼ିଆ ବାର୍ତ୍ତା/ ରାଞ୍ଚି: ଝାଡଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏକ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସଭାରେ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତି, ଆପଣ ସାଇକେଲ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ? ଏହା ଉପରେ ଝିଅମାନେ ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି ଯେ ‘ମିଳି ନାହିଁ’, ହେମନ୍ତ ସୋରେନ୍ ପୁଣି ଥରେ ପଚାରୁଛନ୍ତି, ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ କୁହନ୍ତି କି ମିଳିଲା କି ନାହିଁ? ଏହାପରେ ଝିଅମାନେ ସମାନ ସ୍ୱରରେ ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି ନା। ଏହାପରେ ହେମନ୍ତ ସୋରେନ୍ ତାଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁ ଟିକେ ଧୀର ସ୍ୱରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଟଙ୍କା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା ହେବ। ଏହା ପରେ ହେମନ୍ତ ପଚାରିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅମାନେ ‘ସାବିତ୍ରୀ ବାଇ ଫୁଲେ ଯୋଜନା’ ରୁ କିଛି ଲାଭ ପାଇଛନ୍ତି କି? ହେମନ୍ତ ସୋରେନ୍ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ‘ନା’ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଆସିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ହେମନ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଲେ, ସେ ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଯେ ଏହି ଯୋଜନା କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ।

 

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.