ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ୍ ଦେଲେ ଅମିତ୍ ଶାହା

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରନପୁରାର ଅଙ୍କୁରର କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଥିବା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ସବ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ୟ୍ୟାଳୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୦.୩୦ ସମୟରେ ଶାହା ମତଦାନ ବୁଥରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବାକୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆସିଥିଲେ। କେହି କେହି ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ କିଛି ଫୁଲ ଏବଂ ଫୁଲମାଳ ଏବଂ କିଛି ଉପହାର ସହିତ ସ୍ୱାଗତ କରିବାକୁ ଧାଡିରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ।

ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ଅମିତ ଶାହା କ’ଣ କହିଥିଲେ?
ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ଅମିତ ଶାହା ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକମାନେ ବିକାଶ ନାମରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍। ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ପ୍ରଥମ ଥର ଭୋଟର ଏବଂ ଯୁବତୀ ଏବଂ ପୁରୁଷମାନେ ଭୋଟ୍ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ଜ୍ଝ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ରାନିପଙ୍କ ୧୭୭ ନମ୍ବର ମତଦାନ ବୁଥରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି ସମର୍ଥକମାନେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଖୁସି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେଠାରେ କିଛି ଭୋଟର ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଆଗମନକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ ଟା ସମୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ।

ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଭାଇଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରିବା ପରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଏହି ପର୍ବ ପାଳନ କରିଥିବାରୁ ସେ ଭୋଟରମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

Sunil Kumar Dhangadamajhi

𝐸𝑑𝑖𝑡𝑜𝑟, 𝑂𝑑𝑖𝑎𝐵𝑎𝑟𝑡𝑎.𝑖𝑛

http://odiabarta.in
error: You are not allowed to copy this content. Thank you.